Close
176 W street name, New York, NY 10014
+1(800)123-4566
info@yoursite.com

Czy to prawda, że ciało odmłodzić może tylko skalpel?

Nie, nie jest prawdą, że ciało odmłodzić może wyłącznie inwazyjny zabieg, medycyna estetyczna oferuje szereg procedur, które pozwolą nam uzyskać satysfakcjonujące efekty bez podejmowania tak drastycznych kroków. Jeśli zależy nam na atrakcyjnym i młodym wyglądzie, możemy na ciało działać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. W profilaktyce przeciwstarzeniowej stosowane są bardzo często nici liftingujące, wypełniacze, które niwelują widoczność zmarszczek i zapobiegają powstawaniu nowych, terapia osoczem bogatopłytkowym (pochodzącym z krwi pacjenta), kroplówki witaminowe, które wzmacniają organizm od wewnątrz, mezoterapia, karboksyterapia (kuracja z zastosowaniem medycznego dwutlenku węgla), laseroterapia i wiele innych. Zabiegi medycyny estetycznej są skuteczne, trwałe i na ogół odbywają się bez potrzeby zastosowania znieczulenia. Za ich pomocą nie tylko usuniemy zmarszczki, ale też wygładzimy skórę ciała, ujednolicimy jej koloryt, zredukujemy przebarwienia, plamy starcze lub inne zmiany skórne. Nie trzeba więc decydować się na inwazyjne procedury chirurgii plastycznej, aby wyglądać młodo i atrakcyjnie.

Mój mąż łysieje, widzę, że mu to bardzo przeszkadza, bo ma dopiero 35 lat. Chciałabym namówić go na wizytę u lekarza medycyny estetycznej, ale twierdzi, że „to nie męskie” i „nic mu nie pomoże”. Jak go przekonać?

Na temat zabiegów medycyny estetycznej istnieje wiele mitów. Wielu z nas jest przekonanych, że procedury medycyny estetycznej są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet i celebrytów, lub że są to zabiegi wyłącznie odmładzające. Problem wypadających włosów jest dość powszechny, a wśród mężczyzn to częsty objaw łysienia androgenowego, które jest dziedziczone.

Zabiegi medycyny estetycznej to nie tylko doskonała metoda leczenia ciała, ale i ducha. Intensywnie przerzedzające się włosy to problem natury zdrowotnej i estetycznej i prędzej czy później stanie się on przyczyną kompleksów, pogorszenia samopoczucia, skrępowania i może on doprowadzić do wycofania się z kontaktów społecznych. Jeśli problemem jest łysienie, warto namówić męża na wizytę w zaufanym gabinecie medycyny estetycznej. Argumentów jest wiele: zabiegi tego rodzaju nie są bolesne i na ogół odbywają się bez znieczulenia, efekty są wyraźne i długofalowe i nie tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Poza tym wielu mężczyzn korzysta z takich metod leczenia i wbrew pozorom – zabiegi medycyny estetycznej to nie tylko kuracja odmładzająca, ale też nieinwazyjne i bezpieczne sposoby leczenia wielu chorób, takich jak nietrzymanie moczu, miejscowa otyłość czy właśnie łysienie. Łysienie u mężczyzn to na ogół efekt nadwrażliwości organizmu na DHT (pochodną testosteronu). Oprócz farmakoterapii stosuje się również zabieg polegający na podaniu pacjentowi preparatu zawierającego jego własne płytki krwi i czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne i biostymulację, w tym również włosów. Łysienie i nadmierne wypadanie włosów można leczyć także za pomocą mezoterapii (mezoterapii mikroigłowej), czyli podawania pacjentowi mieszanki, której składniki osłabiają działanie męskich hormonów i jednocześnie stymulują cebulki włosów do wytwarzania nowych włókien. Obecne rozwiązania wpływają na jakość życia pacjentów, poprawiają ich wygląd i samopoczucie. Jeśli te informacje nie przekonają męża do złożenia wizyty lekarzowi medycyny estetycznej, zachęcamy do przeczytania niniejszego artykułu: Wpływ zabiegów na samopoczucie

Po wypadku zostały mi blizny na ręku, których chciałabym się pozbyć. Niestety kremy nie działają, słyszałam, że medycyna estetyczna może pomóc, ale boję się bólu. Czy takie zabiegi są bolesne?

Zabiegi medycyny estetycznej najczęściej odbywają się bezboleśnie, niekiedy wręcz zastosowanie znieczulenia jest niewskazane. W zależności od indywidualnego progu bólu, istnieje możliwość znieczulenia pacjenta za pomocą specjalnego kremu. Przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej procedury są mało inwazyjne, odbywają się w skórze właściwej i w tkance podskórnej. Zabieg usuwania blizn (potrądzikowych, pooperacyjnych) odbywa się za pomocą lasera, który dodatkowo ma działanie odmładzające. W wyniku ogrzania wewnętrznych warstw skóry i koagulacji naskórka ma miejsce kontrolowane uszkodzenie określonych obszarów skóry, co stymuluje organizm do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Dzięki temu tkanki goją się naturalnie, produkowane są nowe włókna kolagenowe i elastylowe, co sprawia, że zmarszczki, blizny czy inne niedoskonałości skóry są zastępowane zdrowymi komórkami. Każdy pacjent podczas zabiegu z użyciem lasera jest traktowany indywidualnie. Zanim lekarz medycyny estetycznej przystąpi do jego wykonania, montuje do urządzenia odpowiednią głowicę, a następnie dostosowuje parametry pracy lasera do ciała pacjenta. Sam zabieg jest w pełni bezpieczny, nie powoduje dolegliwości bólowych, a ewentualne uczucie gorąca jest niwelowane za pomocą systemu chłodzącego najczęściej zamontowanego do głowicy. Czasem stosuje się znieczulający krem. Ból towarzyszący zabiegom medycyny estetycznej to jeden z najczęstszych mitów, o których możesz przeczytać w artykule: Zabiegi medycyny estetycznej – mity