Close
176 W street name, New York, NY 10014
+1(800)123-4566
info@yoursite.com

Wpływ zabiegów na samopoczucie

Wpływ zabiegów na samopoczucie

Samopoczucie. Jak wpływa na nie wizyta w gabinecie medycyny estetycznej? Zabiegi estetyczne, oprócz działania odmładzającego, pozwalają pacjentom uporać się z wieloma dolegliwościami, które nierzadko są dla nich bolesne i krępujące.

samopoczucie

Zabiegi medycyny estetycznej niesłusznie są kojarzone ze sztucznie powiększonymi ustami, karykaturalnym wyglądem i nieproporcjonalnie wysoką ceną zabiegu do posiadanego budżetu. Przekonanie, że medycyna estetyczna czyni nasz wygląd karykaturalnym to mit, podobnie jak mitem jest pogląd, że zabiegi tego rodzaju służą wyłącznie upiększaniu ciała. Na wizytę w gabinecie medycyny estetycznej decydujemy się również z troski o nasze zdrowie psychiczne. Dobre samopoczucie w połączeniu z atrakcyjnym wyglądem to przepis na sukces i doskonała motywacja do zmiany dotychczasowego trybu życia. Wielu z nas odmawia sobie jednak prawa do samoakceptacji i samozadowolenia. W imię czego..?

Samopoczucie a zabiegi medycyny estetycznej. Czy to
tylko
kuracja odmładzająca?

Medycyna estetyczna oferuje nam piękno bez użycia skalpela. Niejednokrotnie mylona z kosmetyką lub chirurgią plastyczną jest to dziedzina, która dysponuje zaawansowanymi technologicznie urządzeniami w postaci laserów, aparatów do automatycznego nakłuwania skóry, systemów kontrolowanego wtłaczania medycznego dwutlenku węgla (CO2) używanych w karboksyterapii, głowic emitujących fale elektryczne bądź akustyczne czy igieł. Zabiegi wykonywane są na ogół w znieczuleniu miejscowym. Obszar zabiegowy sięga głębokich warstw skóry właściwej i tkanki podskórnej, co prowadzi do przerwania ciągłości naskórka. Zabiegi przeprowadzane w sterylnych warunkach przez dyplomowanego i doświadczonego lekarza stają się coraz bardziej popularne nie tylko ze względu na możliwość przedłużenia młodości, ale także dlatego, że dzięki nim możemy wyleczyć wiele chorób i pozbyć się uciążliwych dolegliwości, a co za tym idzie – poprawić swoje samopoczucie. Zabiegi, które oferuje nam medycyna estetyczna to m.in.:

  • liposukcja (w tym redukcja rozstępów i cellulitu),
  • zabiegi anti-aging,
  • usuwanie zmian skórnych i pigmentacyjnych,
  • leczenie nadpotliwości,
  • zahamowanie procesu wypadania włosów (m.in. mezoterapia),
  • usuwanie nadmiernego lub niechcianego owłosienia w ramach epilacji laserowej,
  • wypełnianie ubytków,
  • stomatologia estetyczna,
  • ginekologia estetyczna,
  • korekcja określonych partii ciała (nos, uszy) i wiele innych.

O tym, jak dana procedura wpłynie na nasze ciało, z pewnością dowiemy się podczas konsultacji medycznej i zauważymy bezpośrednio po zabiegu. Jak natomiast zabiegi medycyny estetycznej oddziałują na naszą psychikę?

Na nowo pokochaj siebie

Zabiegi medycyny estetycznej oprócz działania odmładzającego, pozwalają pacjentom uporać się z wieloma dolegliwościami, które nierzadko są dla nich bolesne i krępujące. Za sprawą wykonanych zabiegów wraz z poprawą komfortu fizycznego zmienia się również nasz nastrój, oczywiście na lepsze. Pacjenci odwiedzają gabinety medycyny estetycznej z różnych powodów – niektórzy walczą z nadmiernym poceniem się, które jest przyczyną kompleksów i wycofania z kontaktów społecznych. Inni odczuwają dyskomfort związany z wysiłkowym nietrzymaniem moczu bądź brakiem satysfakcji seksualnej. Wypadające włosy, łupież, miejscowa otyłość i nieprawidłowy zgryz to problemy natury i estetycznej, i psychicznej. Dzięki wyeliminowaniu przykrych dolegliwości, nieestetycznych, bolesnych zmian i wywołujących kompleksy chorób – zmienia się jakość życia pacjentów. Znika lęk, niepewność, wstyd i ból, bez drastycznego uszczuplenia domowego budżetu. Poza tym dla wielu z nas poczucie własnej wartości i atrakcyjności są bezcenne.

W zdrowym ciele – zdrowy duch!

Zdrowie fizyczne i psychiczne pozostają niejako w sprzężeniu zwrotnym. Gdy się uśmiechamy – nasza skóra promienieje, oczy błyszczą, co powoduje, że piękniejemy w oczach rozmówcy. I odwrotnie – świadomość i możliwość ujrzenia w lustrzanym odbiciu pięknego ciała, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Wygląd ma znaczenie i zdecydowanie ułatwia życie osobom grzeszących urodą. Wraz z rozwojem technik stosowanych w medycynie estetycznej pojawiły się nowe możliwości, a zabiegi stały się mniej inwazyjne. Pojawiające się niemal natychmiast po przeprowadzonym zabiegu efekty są naturalne i wprawiają w zachwyt nie tylko otoczenie, ale i nas samych. Atrakcyjny wygląd sprawia, że chętniej pojawiamy się w towarzystwie. Gdy ktoś przygląda nam się z podziwem, czujemy się wyjątkowo i pięknie, co wpływa na naszą samoocenę i pewność siebie. Wzrasta motywacja do pracy, do nawiązywania i utrzymywania znajomości, do pokazywania się w tłumie bez kompleksów i bez ograniczeń, jakie do tej pory stawiał nam umysł. Czując się dobrze, chcemy utrzymać ten stan i dążymy do sprawiania sobie jeszcze więcej przyjemności. Stajemy się szczęśliwi i bardzo dobrze – wszak nadmiar endorfin jeszcze nikomu nie zaszkodził.