Close
176 W street name, New York, NY 10014
+1(800)123-4566
info@yoursite.com

Pierwsza wizyta w gabinecie

Pierwsza wizyta w gabinecie

‚Pierwsza wizyta? Nie da się jednoznacznie określić, kiedy powinniśmy udać się do gabinetu lekarza medycyny estetycznej, jest to kwestia indywidualna. Problemy natury estetycznej i zdrowotnej warto skonsultować np. z lekarzem prowadzącym’.
wizyta-w-gaminecie

Czy istnieje odpowiedni wiek, który predestynuje do odwiedzenia gabinetu medycyny estetycznej? Wiele osób, głównie kobiet, utożsamia taką wizytę z upływającymi latami. Swoją pierwszą wizytę zaczynają planować, gdy na twarzy pojawiają się oznaki starzenia – zwykle ok. 35 roku życia. Niejednokrotnie usłyszymy wtedy, że powinniśmy byli zgłosić się do kliniki kilka lat wcześniej! Zaskakujące? Na pytanie, kiedy powinno się rozważać wizytę w gabinecie lekarza medycyny estetycznej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od potrzeb pacjentów. W medycynie estetycznej istnieje podział problemów zgłaszanych do specjalisty na kilka kategorii.

Pierwsza wizyta – czy to już?

Główną motywacją klientek odwiedzających gabinety medycyny estetycznej jest pragnienie zachowania młodego wyglądu. Wbrew pozorom nie musi to wiązać się wyłącznie z zastosowaniem botoksu lub liftingu skóry. Panie udają się do gabinetu, gdy w lustrze dostrzegają pierwsze zmarszczki, a te przeważnie pojawiają się w okolicach oczu lub na czole. Niestety, współcześnie proces starzenia się skóry postępuje znacznie szybciej. Na pojawianie się zmarszczek wpływ ma niewątpliwie stres, zanieczyszczenie środowiska, a także niewłaściwa dieta i niedostateczne nawodnienie skóry. Aby opóźnić proces starzenia skóry – warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej około 30 roku życia. W tym wieku profesjonalna profilaktyka anti-aging może zapobiec konieczności zastosowania bardziej drastycznych zabiegów w kolejnych latach.

Defekty nabyte

Blizny, zwłaszcza te rozległe i zlokalizowane w widocznych miejscach, są przyczyną kompleksów. Obecnie nie ma możliwości całkowitego ich usunięcia, jednakże za pomocą lasera można ograniczyć ich widoczność. Taki zabieg wykonuje się dopiero po całkowitym wygojeniu rany. Ważny jest tu czas, gdyż najlepsze efekty obserwujemy w przypadku świeżych blizn. Tkanka jest wtedy znacznie bardziej podatna na regenerację. Do blizn zaliczamy również rozstępy, które pojawiają się w wyniku szybkiego wzrostu (u nastolatków) lub zbyt szybkiej zmiany wagi. W tym przypadku powinniśmy rozpocząć kurację w momencie powstawania rozstępów. Przy redukcji blizn i rozstępów należy pamiętać o tym, że pacjentami mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie.

Defekty wrodzone

W tym przypadku sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Niezwykle rzadko zdarza się, że defekty wrodzone można zniwelować wyłącznie za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. W zdecydowanej większości są one końcowym efektem leczenia. W związku z tym, niezwykle rzadko wykonuje się je u dzieci. Odpowiadając na pytanie – nie da się jednoznacznie określić, kiedy powinniśmy udać się do gabinetu lekarza medycyny estetycznej, jest to kwestia indywidualna. Problemy natury estetycznej i zdrowotnej warto skonsultować np. z lekarzem prowadzącym.