Close
176 W street name, New York, NY 10014
+1(800)123-4566
info@yoursite.com

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

‚Osocze bogatopłytkowe stosowane w medycynie estetycznej zyskuje popularność na całym świecie’.

osocze

Również w Polsce coraz częściej decydujemy się na tego rodzaju zabiegi. Określanym również mianem „wampirzego liftingu” zabieg z użyciem krwi pochodzącej od pacjenta to rewolucja w anti-aging i nie tylko. Na korzyść tej rewolucyjnej metody leczenia przemawiają nie tylko długotrwałe efekty, ale także bezpieczeństwo i komfort pacjentów podczas procedury. Osocze bogato płytkowe to przeszczep autologiczny, w przypadku którego ryzyko odrzutu jest znikome, gdyż dawcą osocza jest ten sam pacjent.

Na czym polega wyjątkowość zabiegu?

Zabieg z użyciem krwi pochodzącej od pacjenta jest procedurą w pełni bezpieczną, gdyż bazuje na przeszczepie autologicznym. Wyodrębnione z krwi pacjenta osocze bogatopłytkowe wyklucza ryzyko powikłań, reakcji alergicznej i odrzutu, gdyż dostarczany do ciała pacjenta wypełniacz zawiera jego własne komórki macierzyste.

Osocze bogatopłytkowe – zastosowanie

Zabieg z użyciem osocza bogato płytkowego posiada wiele zastosowań. Nie ogranicza się on wyłącznie do wygładzenia zmarszczek, ale też stwarza możliwość redukcji blizn, przywraca jednolity koloryt, elastyczność i sprężystość skóry, odżywia ją, nawilża i regeneruje. Zabieg wpływa również na poprawę stanu włosów i zapobiega ich wypadaniu. Ze względu na wysoką skuteczność metody, leczenie dolegliwości z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego jest zalecane zawodowym sportowcom.

Działanie

W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów, osocze bogato płytkowe eliminuje przyczynę starzenia się skóry – wolniejszą regenerację i obumieranie komórek macierzystych. Preparat zawierający płytki krwi pacjenta, po aplikacji stymuluje on produkcję kolagenu i wytwarzanie nowych naczyń krwionośnych. Znacząco podnosi także tempo regeneracji ścięgien, chrząstek i stawów.

Przebieg zabiegu

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego nie jest skomplikowany. Procedurę rozpoczyna pobranie 10 ml krwi pacjenta przez doświadczonego lekarza. Czy za cenę pięknej twarzy nie warto poświęcić 10 ml własnej krwi? Następnie krew pacjenta zostaje odwirowana w specjalnej wirówce. Po kilku minutach wyizolowane osocze jest zagęszczane, a po dodaniu do niego odpowiedniego odczynnika preparat jest gotowy do zaaplikowania śródskórnie lub podskórnie. Odbywa się to za pomocą bardzo cienkiej igły, a efekty są zauważalne po niespełna dwóch tygodniach od momentu przeprowadzenia zabiegu.

Efektywność zabiegu

O ile regeneracja z użyciem osocza bogatopłytkowego może wymagać nawet 5 zabiegów w serii od 2 do 5 tygodni, o tyle wypełnienie uporczywych zmarszczek to jedynie 2 zabiegi wykonywane co 3 tygodnie. Aby utrzymać satysfakcjonujące efekty należy poddawać się zabiegowi cyklicznie od 1 do 3 razy w ciągu roku.