Close
176 W street name, New York, NY 10014
+1(800)123-4566
info@yoursite.com
Dr n. med. Joanna Czuwara

Dr n. med. Joanna Czuwara

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista dermatolog, dermatopatolog certyfikowany egzaminem europejskim UEMS. Adiunkt w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od kwietnia 2017r. Przewodnicząca Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Działalność naukowo-dydaktyczna obejmuje udział w History Committee Amerykańskiego Towarzystwa Dermatopatologicznego (ADPS), udział w Zarządzie Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i strukturach europejskich UEMS dla specjalizacji medycznych. Zasiada w Radzie Naukowej Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Fundacji Anti-Aging.

Dermatologię estetyczną praktykuje od 2004r. w Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej „Viva-Derm” w Warszawie. Szkolenia odbywała u wielu wiodących autorytetów w dermatologii estetycznej m.in. Patrica Trevidica (Expert to Expert), Benjamina Ashera (Iena Clinic, Paris), Inigo de Felipe (Barcelona), Volkera Steinkrausa (Hamburg), szkolenia na kadawerach (Paryż, Nicea, Londyn). Ambasador toksyny botulinowej z Polski w grupie ekspertów w Upssali, Szwecja.

Komentator publikacji estetycznych w „Dermatologii i Kosmetologii”. Członek Rady Naukowej „Medycyna Estetyczna i Anti-Aging” i „Ekspert Anti-Aging”. Autorka rozdziału o zastosowaniu i skuteczności RF w technologii Thermage w książce „Dermatochirurgia” Wrocław 2009r. Prowadząca międzynarodowe workshopy nt. Thermage w Paryżu (2008r.) i Barcelonie (2009r.) oraz peelingów (Moskwa, Nowosybirsk, 2012), Monte Carlo (2013) i Gardone (2014). Wieloletni szkoleniowiec i wykładowca na kursach SLDE, Fundacji Anti-Aging, WUM, Fenice oraz podczas licznych krajowych i międzynarodowych kongresów dermatologicznych i estetycznych.

W dziedzinie dermatologii obroniła doktorat z twardziny układowej z wyróżnieniem (1998r.). Pracę naukową kontynuowała podczas 4-letniego stypendium podoktoranckiego w USA (Charleston, SC), gdzie badała molekularne mechanizmy regulacji genów kolagenu w skórze. Stypendystka 2 grantów naukowych w USA, wyróżniona pierwszą nagrodą w 2002r. na „Scleroderma Workshop” w Woods Hole za osiągnięcia w badaniach nad patogenezą twardziny układowej. Obecnie specjalizuje się w diagnostyce histopatologicznej chorób skóry. Pierwsza w Polsce certyfikowana specjalistka dermatopatolog przez Europejską Komisję Dermatologiczną i Patologiczną oraz International Dermatopathological Society w 2011r.

Dorobek naukowy dr Czuwary obejmuje 40 pełnych prac oryginalnych, 50 doniesień zjazdowych i ponad 30 wykładów z dermatologii i dermatologii estetycznej. Jej opinie i komentarze wykorzystywane są w czasopismach kobiecych i popularno-naukowych.