‚Mężczyźni przyszłości to osoby nie tylko zadbane i eleganckie, ale przede wszystkim świadome swoich niedoskonałości, z którymi walczą za pomocą narzędzi medycyny estetycznej’.
Wielu mężczyznom zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się z typowo kobiecą formą dbania o wygląd. Schludny ubiór, eleganckie perfumy i nienaganna fryzura jeszcze do niedawna stanowiły o atrakcyjności płci męskiej. W dzisiejszych czasach mężczyzna stoi przed prawdziwym wyzwaniem: z jednej strony musi być zadbany, czysty i pachnący, z drugiej natomiast – nie powinien być bardziej kobiecy niż kobieta. Oferowane przez specjalistów zabiegi medycyny estetycznej pozwalają mężczyznom pozbyć się wielu dolegliwości chorobowych, defektów kosmetycznych, jednocześnie nie będąc ujmą dla ich męskości. To niewiedza i brak świadomości wśród społeczeństwa powodują, że panowie korzystający z zabiegów medycyny estetycznej czują się zniewieściali i tracą pewność siebie.
Dlaczego mężczyźni poddają się zabiegom
medycyny estetycznej?
Jest wiele powodów, dla których mężczyźni poddają się zabiegom medycyny estetycznej. Dzieje się tak ze względu na większą świadomość dotyczącą zdrowia i dobrego samopoczucia. Mężczyźni coraz częściej dbają o dobrą kondycję fizyczną, a także decydują się na niestandardowe cięcia włosów czy ciekawie przystrzyżony zarost. Zabiegi kosmetyczne korzystnie wpływają na relacje z innymi ludźmi – partnerem, przyjaciółmi, przełożonymi. Wbrew powszechnym opiniom wygląd ma znaczenie i z pewnością oprócz adekwatnych do wykonywanej pracy kompetencji, liczy się aparycja. Czasy się zmieniają. Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej staje się coraz bardziej popularne, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn.
Polacy na tle innych krajów
Okazuje się, że medycyna estetyczna nie jest zdominowana przez płeć piękną. Według dostępnych badań z 2016 roku mężczyźni stanowili ponad 20% pacjentów gabinetów, a prognozy rozwoju usług dla mężczyzn są obiecujące. Polska odrabia dystans, jaki dzieli ją od sąsiadów z Zachodu, gdzie klienci płci męskiej stanowią ponad 30% (Włochy). W ciągu najbliższych 12 miesięcy zabiegowi medycyny estetycznej planuje poddać się ponad 500 tys. Polaków – takie informacje wynikają z badań TNS Polska. Jednak zdaniem ekspertów liczba ta może być zaniżona nawet o 150-200 tys. W 2017 roku z zabiegów medycyny estetycznej ma skorzystać ponad 100 tys. mężczyzn, przy czym coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej świadczy usługi specjalnie profilowane dla mężczyzn.
Top zabiegi wśród płci męskiej
Dojrzali panowie najczęściej poddają się zabiegom z użyciem botoksu i procedurom ograniczającym wypadanie włosów. Problem łysienia androgenowego jest skutecznie rozwiązywany m.in. przez mezoterapię skóry głowy z zastosowaniem odżywczych koktajli witaminowych bądź osocza bogatopłytkowego. Młodzi ludzie traktują zabiegi medycyny estetycznej jak remedium na problemy z trądzikiem. Wielu z nich boryka się też z powodującym dyskomfort i poczucie niskiej wartości nadmiernym poceniem się czy miejscową otyłością. Mężczyzna przyszłości to osoba nie tylko zadbana i elegancka, ale przede wszystkim człowiek świadomy swoich atutów i niedoskonałości, z którymi walczy za pomocą narzędzi medycyny estetycznej.